יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

אימון מנהלים ועובדים בעלי ADHD

 

עמית חש הקלה אך גם מתח רב. דו”ח אשר העסיק את מוחו בחודשים האחרונים יוצג היום בפני הנהלת החברה. עמית נכנס במהירות למשרדו ועבר על הטיוטא הסופית שהוציא מהמדפסת. בזווית העין הוא רואה את המחשב וחושב לעצמו: “עבדתי כל כך קשה על הדו”ח הזה שלא עברתי על הדואר האלקטרוני במשך כמה ימים. אני אעשה את זה מהר. אחרי הכל, הפגישה מתקיימת במשרד שבבניין הסמוך  …”
45 דקות מאוחר יותר, עמית עדיין ישוב ליד המחשב, מעיף מבט בשעון וחש הקלה כשגוילה שנותרו לו עוד 15 דקות עד לתחילת הפגישה. “אקרא עוד מייל אחד בלבד” אמר לעצמו.
…עמית עזב את המשרד בריצה, כאשר גילה שהפגישה החלה כבר לפני 10 דקות, תוך כדי שהוא ממלמל לעצמו “מתי כבר אלמד”?…

למרות התנהגותו הלא יציבה וביצועיו הלא עקביים, עמית טיפס בסולם הדרגות הארגוני במהירות והתקדם לדרגת VP, בשל היותו ביצועיסט מן המדרגה הראשונה ומוערך בשל עבודתו הקשה ורעיונותיו החדשניים. למרות זאת, הוא נתפס ע”י מרבית הקולגות שלו כלא אחראי ומאד יהיר ומתנשא.
מה שאנשים אינם יודעים הוא שעמית מתמודד בשקט עם ה- ADHD שלו (Attention Deficit and Hyperactivity Disorder ). הוא נשאר שעות רבות אחרי העבודה על מנת להתמודד עם ערימות הניירת המצטברת על שולחנו וכמות נכבדה של פרוייקטים בלתי גמורים. הקושי שלו במיומנויות ניהול זמן וארגון אף הם מקשים ביותר על חייו האישיים. לאשתו נמאס משעות העבודה הרבות ומההבטחות הבלתי מקויימות לקחת חלק באחריות נושאי הבית. היא קוראת לעמית “הילד הרביעי” במשפחה מפני שבאופן קבוע הוא אינו מחזיר דברים למקומם, שוכח לשלם חשבונות במועדם ועוזב פרוייקטים בלתי גמורים מפוזרים ברחבי הבית.

הסיפור של עמית מאפיין אנשים בעלי ADHD מקצוענים ומצליחנים שהגיעו להישגים גבוהים.
כמו מרבית האנשים בעלי ADHD, הם מאותגרים מדי ע”י הנויורביולוגיה שלהם. ההבדל עבור מצליחנים הוא שההצלחה שלהם לעיתים מאפילה על האפקטים השליליים של הADHD שלהם.
היכולת שלהם לחשוב “מחוץ לקופסא”, לקחת סיכונים ול”עמוד על הרגליים” בעיתות משבר מוערכים מאד במציאות המשתנה במהירות של עולם העסקים בימינו.
באופן אירוני, אותן יכולות שקידמו אותם הן היכולות שעלולים להכשיל אותם. לדוגמא: כאשר הסביבה אינה מעמידה בפניהם דרישות הם בדרך כלל מאבדים את החדות שלהם ומתקשים ביותר להתמקד בפרטים או להתחיל לעבוד על פרוייקט דחוף. הם יכולים להיתקע בראיית התמונה הגדולה, לפעול באימפולסיביות ולסמוך מאד על האינטואיציה שלהם. במקרים רבים, ככל שהמנהל, בעל הפרעת הקשב, נמצא ברמה גבוהה יותר בארגון כך ביטויי הADD שלו כגון מיומנויות בינאישיות, יחסים עם עמיתים, ארגון וניהול זמן, איזון בין חיי העבודה לחיי הבית וכו’ – נמצאים בחוסר איזון, המשפיעים על איכות העשייה וההוויה שלו בחיי העבודה שלו כמו גם בחייו האישיים.

מבלי להתייחס למידת הבכירות שלהם בארגון , דבר אחד נשאר יציב: לא משנה כמה פעמים הם ניסו לשפר את התנהגותם, המקצועית והאישית, הם שוכחים את כאב העבר וחוזרים על אותן שגיאות, היינו חוזרים לדפוסי התנהגות ישנים המאפיינים אותם.
היום, מנהלים ויזמים רבים עובדים עם מאמנים אישיים, מומחים להפרעות קשב, המסייעים להם לשפר את ביצועיהם. הCoaching תופס פופולריות בזירה הארגונית הודות לגישה האסטרטגית שלו לשינוי אישי.

מנהלים ואנשי מקצוע בעלי ADHD עשויים להיתרם בעבודה עם מאמן אישי, בעל ידע באשר לנוירוביולוגיה של הפרעת הקשב והשפעות ביטויי ההפרעה על חייהם האישיים והמקצועיים.
הכרחי הדבר שמי שמאמן אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז יוכשר בהתאם ויתנסה בגישות וטכניקות שיסייעו למתאמן להתמודד בחייו עם האתגרים שמציבה בפניו הפרעת הקשב שלו. שמירה על סודיות ואמון הינם בבסיס יחסי האימון ללקוחות אלה, אשר אצל רבים מהם קיים החשש מפני גילוי עובדת היותם בעלי ADHD בפני הקולגות שלהם.

הנכס העיקרי שיש למנהלים ועובדים הוא הזמן. מאמן אישי מסייע להעלות את הפרודוקטיביות ע”י תכנון מבנים ומחוייבות להפחית טקטיקות הימנעות מעשייה בגין פרטים קטנים ופרוייקטים ארוכי טווח, המקשים על התנעת תהליכי עבודה ועל התחלת עשייה בכלל. המאמן מחדיר תקווה ע”י שותפות, אותה הוא בונה עם הלקוח בעל הפרעת הקשב, ומציע תזכורות קבועות באשר למטרות אותן מבקש המתאמן להשיג. התחושה הטורדנית של מוצפות מצטמצמת כאשר המתאמן והמאמן מייצרים פתרונות יצירתיים לאתגרים של הפרעת הקשב כגון: מיקוד ותיעדוף, התמודדות עם הסחות דעת, ניהול זמן ועוד.
מאמן מנהלים בעלי ADD, כפי שאמר עליו אחד ה-CEO :  אומר את הדברים כפי שהוא רואה אותם, נמצא שם על מנת לסייע לך לזהות במהירות התנהגות המחבלת בך, ותומך בך שתבצע סט פעולות ספציפיות שיבטיחו שינוי אפקטיבי ומתמשך שימקסם את הפוטנציאל שלך להצלחה”.

איך המאמן עזר לעמית?
אחרי שנים של ניסיונות לבצע שינויים בחיים, עמית בחר להשתמש בשרותיו של מאמן אישי למנהלים בעלי הפרעות קשב, שיעזור לו לשפר את הביצועים שלו,  בחייו האישיים והמקצועיים. עמית והמאמן שלו זיהו מספר תחומים הזקוקים לתשומת לב.

תכנון ותיעדוף:
הנטייה של עמית היתה לחכות עד הרגע האחרון על מנת להתחיל לעבוד על פרוייקטים ארוכי טווח, בלי להתייחס למידת הדחיפות והחשיבות שלהם. הסיכוי להתחיל בצעדים הראשונים בפרוייקט מרחף מעל ראשו כענן מאיים המוביל לדחיינות ולבסוף לכדור שלג של אשמה ובושה.
על מנת לצמצם את הדפוס השלילי הזה, עמית והמאמן שלו מיפו את כלל הפרוייקטים שלו למשך השנה הבאה, בהתייחסות לתחומי אחריות ולוחות זמנים להגשה. ביחד יצרו אבני דרך קטנים ומחוייבות לכל חלק בפרוייקט. על ידי שיחה משותפת עם המאמן שלו, עמית היה מסוגל לתעדף נכון את הפרוייקטים, ואף יצר מחוייבות לסיום זיהוי משימות נוספות דרך מערכת האימייל.
כמו כן, יצרו תוכנית עבודה דומה לפרוייקטים שלו בבית. עמית הרכיב רשימה של הדברים שעליו לעשות בבית והקצה זמן לכל פרוייקט. הוא השתמש במאמן שלו לשמור עליו שילך במסלול שהתווה לעצמו כך שיפסיק לאכזב את משפחתו ע”י אמירות שיבצע משהו שלעולם לא ביצע בפועל.

פיתוח מעקב תמידי ויציב:
דרך אימייל יומי המכיל תוכנית עבודה יומית מפורטת, עמית היה מסוגל לעקוב אחר התוכנית, לזהות ולזכור את התיעדוף שלו ולשמור על המיקוד והקשב שלו בנושאים החשובים לו.

העלאת היכולת לריסון עצמי:
עבור עמית משמעות הדבר הוא ללמוד לסלק ולעכב מחשבות מסויימות וגירוים ברגע נתון. המעורבות הישירה של עמית ביצירת אסטרטגיות האימון שלו, כולל תכנון שותפות יחסי האימון עצמם, תיחזקו את האינטרס שלו בתהליך האימון. הוא היה מסוגל להאריך את הקשב ולשחרר את המוטיבציה שלו, שהחליפו את דפוסי ההתנהגות וההרגלים הישנים ושיפרו את ביצועיו הן בעבודה והן בחיים האישיים.

כוחו של האימון סוכם היטב ע”י יזם, אשר הבריק במכירות מוצרים ורעיונות, אך עדיין הפסיד כסף באופן קבוע לחובת חוסר היכולת שלו לבצע מעקב על פגישות וסגירת עסקאות.
כשהתחיל לעבוד עם מאמן היה מסוגל להתקדם בעקביות לקראת השגת המטרה שלו. “ע”י ביצוע מס’ פעולות מפתח, הפכתי מה שיכול היה להיות הפסד עסקי מוחץ לאפשרות צמיחה. זה הביא לחידוש חוזים בהיקף של רבע מיליון דולר, בקרב לקוחותי.”