יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

האם הפנים שלכם מוארות ברגע שילדכם נכנס לחדר?

 

כשילדיי היו נכנסים לחדר  מיד הייתי בודקת אם השיער שלהם מסודר, אם הם לבושים היטב, בודקת את שיעורי הבית. חשבתי שהם יודעים עד כמה אני אוהבת אותם, שזה ברור מאליו… שהם יודעים כמה אני דואגת ורוצה בטובתם. מסתבר שלא כך הדבר. לעיתים קורה, שילדייך רואים אותך הם רואים את הפנים הביקורתיות שלך ומיד חושבים: ” מה קרה עכשיו?”

כשבני היה בן חמש למדתי שיעור חשוב, אני תמיד אומרת שאת השיעורים החשובים בחיים לימדו אותי ילדיי.

באחד הימים נכנס בני לחדר בזמן שעסקתי במשהו חשוב מאוד, והראה לי ציור שצייר, הבטתי לרגע בציור ואמרתי “זה נחמד” והמשכתי להתעסק בדבר החשוב הזה שהעסיק אותי באותו רגע.

בני היקר קרע את הציור לנגד עייני, המומה שאלתי למה? והוא ענה שהוא ראה על הפנים שלי, שהציור שלו פשוט לא חשוב לי…. יש רגעים בחיים, שנחרטים עמוק בליבנו, בהם הכל כמו נעצר והקול היחידי ששמעתי בראשי היה “אהה… הבנתי” , באותו רגע הבנתי ששפת הגוף והפנים שלי אמרו לו, לילד החכם שלי, שאני לא “רואה” אותו, לא “נמצאת” איתו באותו הרגע.

ילדים מבינים למה אתם מתכוונים דרך הבעות הפנים שלכם, דרך שפת הגוף וטון הדיבור. אם תיתנו לפנים שלכם לדבר את שעל ליבכם – הם ידעו בדיוק עד כמה הם בעלי ערך בעיניכם.

בהמשך, הבנתי שכולנו פועלים כך. ברגע שאדם נכנס לחדר הוא מיד חושב: האם אתם “רואים” אותי? זו הדרך בה כולנו לומדים מה הערך שלנו בעיני אחרים.

כשאנחנו שמחים לראות מישהו מדוע שלא נראה לו? האם ילדיכם, בני משפחתכם ואנשים אהובים בחייכם יכולים לראות בעיניכם שאתם באמת שמחים שהם שם?

ילדים זקוקים לחיזוקים חיוביים באופן תמידי, ילדים עם הפרעות קשב זקוקים להם כמו אוויר לנשימה.

התסכול הרב שהם חשים ברגע שאנחנו מעבירים עליהם ביקורת, כועסים או לא מבינים אותם מצדיק את הכעס והביקורת שהם מרגישים מלכתחילה כלפי עצמם, ומאפשר להם להישאר במקום בו הם מרגישים חסרי ערך ובלתי נראים.

התפקיד שלנו כהורים הוא לעזור לילדינו לבסס את הערך העצמי שלהם, לקבל את עצמם בדיוק כמו שהם ולתמוך בהם במסע שלהם בדרכם להיות אנשים בריאים, טובים ומועילים לעצמם ולחברה.

עשרים שנה חלפו מהרגע הזה בו בני לימד אותי כמה חשוב להראות בעיניים את מה שמרגישים בלב. הפרעת הקשב עימה הוא מתמודד לא תיעלם לעולם, אולם אני יודעת ומאמינה, שבכל פעם בה בחרתי להראות לו את אהבתי במקום מבט מבקר או חוקר על שיעורי הבית או הבלאגן ששרר בחדרו – עזרתי לו לצעוד צעד אחד קדימה מעבר להפרעת הקשב שלו