יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

יש לי ADHD, מה זה כבר משנה?!

 

“… אם יש עוד סיבות, הן כבר לא חשובות היום

צולל, נעלם וטומן את הראש בחול

אוסף שאלות זה עדיין בפנים בוער

פוחד לעלות ותמיד מחדש נופל…”

מתוך שיר: “הכעס” מאת רוקפור

 

לפני שבוע אבחנו אותי כסובל מ- ADHD, ביג דיל. גם ככה זה כבר לא רלוונטי. שנים חיפשו מה לא בסדר איתי. אמא, אבא, המורים ואפילו המנהלים שלי. אני יודע שאני דפוק ובכלל אין לי מה לנסות- אני כישלון אחד גדול, תמיד הייתי ותמיד אהיה. וזה בסדר- התרגלתי. פעם עוד הייתי שואל- למה? למה כולם מצליחים לעבור את המבחנים בבית הספר ואני “מגרד” את ה-60. ההורים שלי הוזמנו לשיחות עם המורה על תפקודי הלקוי בבית הספר עשרות פעמים. בצבא עשיתי מה שבא לי ולכן דילגתי מכלא 6 לכלא 4 לפחות שלוש פעמים. ולאט לאט התחוור לי- בכל מסגרת אני לא מצליח, בכל מסגרת אני טועה, בכל מסגרת לא מסתדרים איתי ולסיכום מיציתי את עצמי במשפט הידוע- “אם כולם אומרים שהבעיה היא שלי ולא של אחרים- אז כנראה שהם צודקים.

כך מרגיש אדם בוגר בעל הפרעת קשב ADHD אשר לא אובחנה בילדותו. המונח “כישלון” מלווה אותו משחר ילדותו. במידה ומגלה האדם כי הוא סובל מהפרעת קשב וריכוז עליו לבצע פעולה הדורשת תעצומות נפש גדולות ביותר- עיצוב מחודש של הזהות שלו. כלומר, אם עד כה הזהות העצמית שלו היתה מבוססת על כישלון, עליו להפנים שאינו כזה ואם כן- מה הוא ? מה הם כישוריו ? וכיצד יכול לממש אותם? ובעצם, תהליך זה דומה ל- “לידה מחדש של העצמי”. אין זה תהליך פשוט וקיימות לא מעט מהמורות בדרך. חשוב לקבל תמיכה והדרכה בתהליך זה.  כמו כן, תמיכה מן המשפחה הינה הכרחית. בתהליכי אימון של המתמודדים עם הפרעות קשב, מוזמנים לעיתים בני משפחה של המתאמן כיוון שגם הם עוברים תהליך לא פשוט של שינוי, הפנמה ותפיסה מחדש של אותו בן משפחה. פעולה זו קשה מנשוא עבור כל המעורבים בדבר, לכן חשוב להיות רגישים ולהעניק את מלוא האמונה והעידוד.

ולאחר ההפנמה וההבנה כי עלי לעצב את זהותי….מה עכשיו ?

הטיפול בהפרעות קשב הינו רב מערכתי ולכן חשוב למצוא איש מקצוע, מומחה בהפרעות קשב, שיהיה מנהל מקרה(Case Manager)  : רופא, מטפל, מאמן אישי מומחה לADHD , שינחה אתכם בצורה מרוכזת מה נכון לעשות, באיזה סדר וכו’, שיקשור בין המטפלים השונים ובכך הטיפול יהיה אופטימאלי. נכון “לתפור” חליפה טיפולית לפי צרכיו של הילד.

ובהמשך לשיר בתחילת המאמר: זה הזמן לסלק את הפחד מלעלות- ולהאמין בעצמך שלא תיפול !