יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

כיצד לדאוג שהחופש גדול לא יהפוך לעונש גדול?

 

החופש הגדול הינה תקופה מאתגרת מאד עבור כל הורה. הימצאותם של הילדים בבית משך כל שעות היממה משנה לכם את סדר היום בצורה בלתי נסבלת. הם חיכו לתקופה זו כל השנה וכעת מבחינתם הגיע הזמן “להתפרק” בכל דרך אפשרית מהשנה החולפת. אם החופש הגדול הינו תקופה קשה עבור כל הורה, אזי על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהורה לילד עם הפרעות קשב. נשאלת השאלה, האם בכל זאת קיימת דרך לעבור את החופש הגדול בשלום ? באילו כלים ניתן להשתמש על מנת שלא לתת להפרעת הקשב וביטוייה להשתלט על הילד והמשפחה כולה?

כיצד מתמודדים מול ילדים עם הפרעת קשב וריכוז בחופש הגדול?

-תכנון- מומלץ מאד לתכנן מראש תכניות לתקופת החופש הגדול. לדוגמא: שלושה שבועות של קייטנה, שבועיים עם חברים, סוף שבוע בבית מלון וכדומה. התכנון הינו הדרך הטובה ביותר למתן מסגרת לילד. כדאי לקחת לוח שנה ולתלות אותו על המקרר ולסמן כל חלק בצבע אחר. כלי זה יעזור גם לכם וגם לילד לדעת באיזה שלב הוא נמצא כרגע ומה צפוי בימים הקרובים. זכרו כי קיימת חשיבות לאין ערוך בשיתוף הילד בתכנון. הקשיבו לרצונותיו ושלבו אותם בתוך המסגרת המתוכננת.

-הצבת גבולות- ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז נוטים להתפזר, כאשר התגובות האימפולסיביות ו/או ההיפראקטיביות שלהם עלולות לגרום לנזקים רבים להם ולסביבתם. חשוב מאד להציב גבולות חדים וברורים כך שהילד עדיין יחוש במסגרת מסוימת. זכרו כי לא מדובר בילד אשר מומלץ לומר לו משפטים כגון: “זה החופש שלך- תבחר מה שאתה רוצה”…משפטים כאלה אינם מתאימים לילד ADHD, הזקוק למסגרת ומבנה שישמרו עליו . אם יקבל הילד חופש מוחלט זה עלול להיגרר למקומות לא נעימים. כאמור, הביטוי “חופש גדול” אינו מכוון לפורקן טוטאלי של מסגרת וגבולות אלא לתקופה הארוכה בה לא שוהים במסגרת הלימודית.

-מעורבות- בהמשך לסעיף הקודם, חשוב מאד לשמור על מעורבות כלשהיא של הילד בפעילות יומית בה הוא לוקח חלק. למעשה, מומלץ להיות לאורך כל התקופה מאחורי הקלעים היו ממש חלק פעיל בפעילות היום יומית שלו על מנת שתדעו כי הכל מתנהל כשורה ולא עולות בעיות מצדו.

-לא להגזים- על אף הפרעת הקשב והריכוז, ילדים הם בסך הכל ילדים. כל עוד לא מדובר במקרה חריג ביותר, זכרו כי מותר להם להתפרק קצת משנת הלימודים, שאינה פשוטה עבורם וליהנות עם החברים. כשמדובר בגיל צעיר מאד, דאגו שהפעילויות עם החברים תהיינה בביתכם או בבית הורה החבר, כך שתוכלו להיות מעורבים.

 

חופש גדול מן הלימודים אינו חופש גדול מהפרעת הקשב והריכוז.

חשוב לזכור כי הפרעת קשב וריכוז אינה מתבטאת רק במהלך הלימודים. למעשה, אחת ההוכחות לכך שסימפטומים מסוימים מצביעים על הפרעת קשב וריכוז דווקא הינה עצם העובדה שהתנהגויות אלו מתקיימות בכל תחומי החיים. לכן מומלץ לבצע שני דברים:

* במידה והילד לוקח תרופה להפרעת קשב וריכוז מומלץ להתייעץ עם הרופא האם נכון להפסיק לילד את הטיפול התרופתי ו/או  להוריד לו מעט ממינון התרופה בתקופת החופש הגדול. אל תחליטו על
דעת עצמכם בלבד, כיוון שלעיתים זה בדיוק מה שיהפוך את החופש הגדול לעונש גדול…

* במידה והילד עובר תהליך אימון ע”י מאמן מומחה להפרעות קשב וריכוז, מומלץ כחלק מן האימון, להכין אותו מראש לקראת תקופת החופש הגדול ולעזור לו בעיקר בפעולת התכנון.

 

ולסיום: הורים יקרים, זכרו כי גם אתם בני אדם ועליכם לנוח באותה מידה. מומלץ לחלק את הטיפול בנושא בין בני הזוג כך שלא רק האם למשל תהיה זו הנושאת בנטל כולו.

 

ברכת חופש נעים ורגוע !