יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

חזרה לספסל הלימודים לצורך התמחות מקצועית – 5 עצות איך עושים את זה נכון.

במשך כל חייכם הפרעת הקשב והריכוז שלכם הפריעה לכם במידה זו או אחרת. אלה מביניכם שזיהו אותה בזמן בוודאי סבלו פחות מאלה שתויגו כעצלנים, כאלה שאינם ממצים את הפוטנציאל שלהם או אפילו, חלילה, לא יוצלחים. אך מה הטעם לחשוב בעצב על העבר, תמיד עדיף להישיר מבט אל העתיד. ושם, מעבר לאופק יש אפשרויות התפתחות נהדרות, במסגרת לימודים אקדמיים, לימודי תעודה, לימודי מקצוע ולימודי העשרה.

סטודנטים רבים נוהרים ללימודים. כל אחד רוצה לפתח קריירה ומחפש להשתלב בלימודים אקדמיים, לימודי תעודה, לימודי העשרה ולימודי הסמכה. רבים מבין הסטודנטים הללו הם בדיוק כמוכם – סובלים מהפרעות קשב וריכוז, הגורמים לקשיי למידה. האתגרים הרבים הניצבים בפניכם דורשים מכם כוחות רבים. אך אל חשש, גם אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז מצליחים להשתלב במסגרות לימודיות גם אחרי התיכון ורוכשים ידע בכל מיני מסגרות (אקדמיות וחוץ אקדמיות) בדרכים מגוונות. בדיוק כמוהם גם אתם יכולים לעשות זאת. איך? את זה אנחנו נגלה לכם. בגדול, כל שצריך הוא המוטו הוא להיות מודעים, לא לפחד ולחפש פתרונות יצירתיים.

אלה הן אפשרויות הלימוד העומדות בפני מי שרוצה לחזור לספסל הלימודים ואלה הם “השיטות” להצליח בלימודים העל תיכוניים למרות ליקויי הלמידה.

לימודים אקדמיים לבעלי הפרעת קשב וריכוז

יש היום אינספור מסלולי לימודים לתואר ראשון. לבעלי הפרעת קשב וריכוז החוששים מהשתלבות בלימודים אקדמיים תובעניים, מומלץ לברר בטרם תבחרו את המוסד להשכלה גבוה בוא תרצו ללמוד:

  1. האם מדובר במוסד לימודים קשה מדי, מרובע מדי ושמרני מדי? אם כן עדיף אולי לבחור במכללה שהלימודים והאווירה בה קלילים ומאווררים יותר והמסגרת פחות נוקשה ותובענית.
  2. האם תחום הלימודים מתאים לי? מישהו עם הפרעת דיסקלקוליה חייב למשל להימלט מלימודי הנדסה.
  3. האם המוסד, החוג ומסלול הלימודים מעניקים התאמות לסטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז? באיזה התאמות מדובר?

לימודי תעודה לבעלי הפרעות קשב וריכוז

רבים מהסובלים מהפרעות קשב וריכוז מוותרים כליל על לימודים גבוהים בגלל החשש שלא יצליחו לצלוח שנים ארוכות של לימודים אקדמיים ויישברו בטרם קבלת התואר, בשל הקשיים הנובעים מליקויי הלמידה שלהם. אם גם אתם כאלה וקשה לכם לדמיין את עצמכם שורדים ארבע שנים מפרכות של לימודי תואר ראשון הפתרון שלכם הוא בהחלט לימודי תעודה. לימודי תעודה בשלל תחומים הם לימודים נחשבים, המכשירים אתכם בקלות גדולה יותר ובמהירות גבוהה יותר כבעלי מקצוע. דוגמא מצוינת היא לימודי תעודה במכללת אורנים. המכללה מאפשרת התאמה אישית של מסלול הלימודים לסטודנט ואתם תוכלו להתמקצע בשלל מסלולי לימוד מרתקים המוצעים שם למרות קשיי הלמידה שלכם ומבלי לאפשר לליקויים לעצור אתכם. כך, למשל, תוכלו להשלים לימודי תעודה בתחום של טיפול בתלמידים בעלי צרכים מיוחדים; לימודי תעודה בפסיכותרפיה; לימודי תעודה המכשירים סייעות לחינוך מיוחד, לימודי תעודה המכשירים מנחים לליווי צוותים חינוכיים בעבודה עם תלמידים בסיכון; לימודי תעודה של ייעוץ ארגוני; לימודי בתחומים של מידענות, ספרנות וניהול ידע; לימודי הכשרת מאמנים (קואצ’רים); לימודי הכשרת מאמנים להורות; הכשרת מדריכי דרמה ותאטרון ועוד.

לימודי העשרה

מי שחושש בכל זאת – כבר הבנתם שאין סיבה? – להתמודד עם מסלול לימודים תובעני ורוצה לימודי העשרה ולא לימודי תעודה יוכל לבחור בכאלה המעניקים מקצוע או לכל הפחות פותחים פתח לתעסוקה ופרנסה. לימודי העשרה יכולים להיות לא רק לכיף, אלא גם להכשרה ממשית ויתרונם הגדול הוא באווירה הקלילה והבלתי מחייבת, בגמישות ובנוחות וכן בהיעדר לחץ. כל אלה יכולים להקל על בעלי לקויות למידה את החזרה לספסל הלימודים. אם אתם בעניין, חפשו לימודי העשרה עם ערך מוסף. כמובן שבשביל הכיף תוכלו ללכת על דרמה, אמנות (ציור, פיסול וכדומה) או מקרמה ועבודות יד, אבל בשביל הפרנסה חפשו משהו שאפשר לרתום לחשבון בנק תופח.

בין לימודי ההעשרה שיאפשרו לכם פרנסה בולטים חוגי רקמה; חוגי תפירה; חוגי בישול; חוגי מאפה וקונדיטוריה; חוגים וסדנאות של בצק סוכר (גלום בתחום הזה פוטנציאל עסקי משובח) ועוד. גם חוגי יצירה ואמנות פלסטית יוכלו לאפשר לכם לרתום כשרון טבעי שלכם לפרנסה. מכירת תמונות, הכנת אביזרים לתינוקות, חפצי נוי וכדומה ומכירתם של אלה און ליין או בדוכנים מתאימים יכולים להיות ברי ביצוע ולא דורשים שקידה של שעות על לימודים מפרכים. גם לימודי העשרה בתחום האינטרנט או קורסים קצרים שמלמדים אתכם לעשות כסף (למשל, קורסים למסחר בבורסה, קורסים לבניית אתרי אינטרנט, קורסים המכשירים יבואנים – חנויות וירטואליות הן כבר שנים “הדבר החם הבא” ועוד).

לסיכום