יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

ערכים כמקדם הצלחה לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז

הערכים שלנו  מתבססים על השקפת עולמינו וקובעים את אמות המידה האידיאליות לגבי תחומי חיינו. מה זה אומר על אנשים המתמודדים עם הפרעת קשב? האם הכלל תקף גם לגביהם, או שמא האתגרים הניצבים בפניהם בעקבות ההתמודדות עם ההפרעה, גוברים על הערכים המנחים אותם?

ערכים כמו הצלחה, מוסר, צדק, יחס לסביבה, אהבה עצמית, משפיעים על חיינו לאין שיעור . הם מעצבים את מי שאנחנו, משפיעים על התנהגותנו, שאיפותינו, חלומותינו, הבחירות שאנו בוחרים, חשיבות המשפחה עבורנו, חשיבות ההשכלה, הבריאות, הביטוי העצמי, ההצלחה בקריירה, הביטחון, היחס שאנו נותנים לאחר, יכולתנו לעבוד ולהשקיע בכדי להגיע אל המטרות מבלי להתפנק ועוד. כל אלו גורמים לנו להיות מי שאנחנו ומסייעים לנו לבנות את מי שאנו יכולים ורוצים להיות.

הערכים שלנו אינם נוצרים בין – לילה, הם מתחילים מהבית בו גדלנו, ממשיכים ומתפתחים עם חלוף השנים. סולם הערכים אשר נבנה מסיע לנו להרחיק או לאמץ תפיסות שונות ושומר עלינו מפני אמונות וביצוע פעולות אשר נוגדות את ערכינו. כמובן שניתן ואף רצוי (אין זה פשוט) לשנות ולהחליף אמונות וערכים אשר אינם מסייעים לנו וחשוב לעשות זאת בתבונה ומתוך התבוננות כנה והכרה עצמית.

להתמקד במטרות ולהצליח למרות הפרעת קשב וריכוז

לערכים האישיים ולאמונות שלנו יש כוח עצום וביכולתם לסייע למגוון אנשים, לרבות אנשים אשר מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז. בעצם, במקרה של הפרעת קשב, בעיני, ערכים הם תמיד מעל ההפרעה. הם אלה שמנווטים את האדם במעשיו ובהחלטות שהוא מקבל בחייו, על אף האתגרים עמם הוא מתמודד במסגרת הפרעת הקשב. אדם שדוגל במוסר בעל אחריות אישית ומשמעת עצמית לא ייתן לעצמו שלא למלא אחר הבטחות, לבצע משימות או לעמוד בזמנים, למרות הקושי שבדבר.

השאיפות הרבות, ביניהן: השאיפה למצוינות, האמונה בעבודה קשה והשקעה, חוסר הפינוק, הרצון לתרום, נתינת כבוד, ביטחון עצמי, האחריות ועוד, ממקדים את האדם, מחזקים אותו ומאפשרים לו להמשיך לנסות ולהתאמץ, לחפש פתרונות ולהתמיד למרות הקשיים אשר עשויים להיות : קושי במתן תשומת לב לפרטים, ביצוע טעויות, קושי להתארגן, קושי להתאמץ, נטייה לשכחה ועוד.

השאיפה להצלחה תסייע למי שמתמודד עם הפרעת קשב וריכוז לפרוץ את גבולותיו, להפעיל שיקול דעת, לפעול מתוך מחויבות, למצוא פתרונות, לפתח שיטות להתייעלות אפקטיבית ולהתמודד עם אתגרים כדי להגיע לתוצאות והישגים.

אין ספק כי אדם שמתמודד עם הפרעת קשב וריכוז, אשר פועל על פי הערכים הללו, צובר הצלחות, והרי אין דבר אשר מוביל להצלחה מאשר ההצלחה עצמה. הזיכרונות החיוביים של ההצלחה, מציאת הפתרונות, פיתוח התושייה והיצירתיות, פיתוח ויישום השיטות וכו’, נצרבו בראשו של האדם ובכל פעם בה הוא נתקל בבעיה, אי וודאות או משבר, הם ממלאים אותו בתחושת מסוגלות. אחיזה בערכים הנכונים אשר משרתים אותנו, תסייע לנו להתמקד במטרות, לגייס את כוחותינו, למנף את חיינו ולהפוך את חלומותינו ושאיפותינו למציאות גם אם נסבול מהפרעת קשב וריכוז.

לקריאה נוספת בנושא היכנסו לכאן.