יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

איך להתמודד עם האויב הזה שנקרא תחושת כישלון!

 

התחושה של להיות שונה היא קשה מספיק, לכן ההתמודדות עם תחושת הכישלון קשה כפליים. אם גם אתם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב וריכוז אתם ודאי מכירים את התחושה.

משה ניסה שוב ושוב לפתור את התשבץ, אך ללא הצלחה. לא שהוא לא ידע חלק גדול מהתשובות, פשוט לא הייתה לו סבלנות להתעמק באותיות הקטנות שבדף ולארגן את המחשבה, באופן שיגיע לפתרון. אז הוא קם ועזב באמצע.

אדם הסובל מהפרעת קשב וריכוז מתקשה להיות מרוכז לאורך זמן במטלה או בדבר מסוים, איננו מצליח לקלוט את כל מה שנאמר ופעמים רבות מוצא עצמו מתעסק בדברים שאינם רלוונטיים למטלה. אנשים המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז מתקשים לעקוב אחר מטלות, לקרוא הוראות עד הסוף, להיות מרוכזים כאשר הם שומעים הרצאה או אפילו צופים בטלוויזיה.

הפרעות אלו גורמות לחוסר התמדה הגורר כישלונות מרובים (כיוון שלא הצליח לעקוב אחר הוראות המשימה – נכשל) המביאים לחוסר מוטיבציה וחוסר ביטחון עצמי.

כולנו חוששים להיכשל ותחושת כישלון היא תחושה קשה ומדכדכת. כאשר מדובר באנשים עם הפרעות קשב וריכוז המצב קיצוני יותר, כיוון שהם חווים תחושה זו מספר פעמים רב במהלך חייהם.

אז מה ניתן לעשות על מנת להתמודד עם תחושת הכישלון בקרב מבוגרים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז?

עידוד ומשוב חיובי.

אם אתם הורים, אחים, חברים, ילדים של מבוגרים המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, זכרו לעודד אותם שוב ושוב. תנו להם משוב על הדבר החיובי שעשו, על מה שטוב בהם, על מה שהם עושים טוב . בפועל, אלה מקבלים חיזוק שלילי על התנהגותם ואני מציעה את ההיפך – תנו להם חיזוק חיובי. עזרו להם לשנות את הדיסק שמתנגן לו באורח קבע במוחם: “אני לא מספיק טוב”, משהו “דפוק” אצלי, אני עצלן וכו’. זה מה שיחזק אותם לכיוון החיובי ויבנה אצלם את הביטחון העצמי.

אם אתם בעלי הפרעת קשב וריכוז, עליכם לזהות אסטרטגיות שיסייעו בידכם להתמודד עם תחושת הכישלון. לדוגמא: בצעו תרגילי נשימה, צאו לריצה או הליכה, מצאו וזהו את נקודות החוזקה שלכם (יצירתיות, ספורטאיות, אומנותיות וכו’) ועשו מהן יותר.

פרופורציה. חשוב לקחת את הדברים בפרופורציה. לעיתים מה שנראה, ברגע מסוים , “סוף העולם” הוא רק מכשול קטן בדרך, אשר מכשיר את הקרקע להצלחה. התמקדו במה שאתם טובים בו ואוהבים לעשות ולכו על זה.

דבר אחרון, אתם בעלי הפרעת קשב וריכוז. אז מה? אינכם צריכים להתבייש בזה. למדו על ההפרעה, היו פתוחים לדבר עליה וקבלו אותה. זה ייקל עליכם ועל הסביבה להבין ובוודאי לקבל אתכם. ברגע שאתם יודעים במה אתם טובים מחד, ומה האתגרים והקשיים של הפרעת הקשב, תתמודדו טוב יותר עם תחושת הכישלון המדוברת.