יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

אימפולסיביות, קבלת החלטות והפרעת קשב

פעמים רבות הפרעת קשב וריכוז עשויה לפגוע ביכולות כמו קושי במיקוד קשב, קושי בביצוע מספר פעולות יחדיו, היפראקטיביות, אימפולסיביות, קושי בקבלת החלטות ועוד. מאמר זה ידון בשתי הבעיות האחרונות – אימפולסיביות וקושי בקבלת החלטות.

התנהגות אימפולסיבית היא התנהגות ללא מחשבה מוקדמת. האדם האימפולסיבי מונע על ידי דחפים והוא מתקשה בעצירתם או השהייתם. נשים אימפולסיביות עשויות להיות חסרות מנוחה, להתעצבן בקלות, להתקשות לשבת בשקט, לדבר מהר, להפריע לסובבים, לנהוג בשתלטנות, לחפש ריגושים מבלי לחשוב על ההשלכות, לעסוק במין מופקר, לסבול מבולמוסי אכילה, לנהוג בצורה פראית, להתקשות בביצוע משימות ועוד.
הפרעת קשב ואימפולסיביות יחדיו, עלולות ליצור קושי בקבלת החלטות. קושי בקבלת החלטות עלול להוביל לדחיינות. הדחייה יוצרת קשיים יומיומיים, משבשת את סדר היום, גורמת למשימות להצטבר ומעלה את רמת החרדה, גורמת לסובבים – בני המשפחה, הקולגות, הבוס וכו’ לכעסים ומובילה לתסכול וחוסר אמון עצמי.

לא כולם יודעים אבל זו עסקת חבילה

נשים שסובלות מהפרעת קשב וריכוז, משקיעות מאמץ קוגניטיבי רב בכדי להתמקד. כתוצאה מכך, מצטמצמים המשאבים הקוגניטיביים הדרושים לקבלת החלטות. כאשר מתלווה לקושי בקבלת החלטות גם אימפולסיביות, עלולה האישה להתעלם משיקולים וסיכונים שונים ולבצע החלטה שגויה, שתשפיע לרעה על חייה. מכיוון שהשילוב בין אימפולסיביות, קושי בקבלת החלטות והפרעת קשב איננו שילוב מוצלח, חשוב לעצור ולהירגע לפני קבלת החלטה חשובה. באמצעות הבנה והכרה ברגשות שנמצאים מתחת להתנהגות האימפולסיבית, יפחת הצורך בביצוע פעולה. כמו כן, מומלץ לבצע אימון לקשב וריכוז. בעזרת האימון הממוקד, יהיה ניתן לשפר את יכולת ההתמודדות ולבצע החלטות באופן שקול ומחושב יותר.

אני סובלת מהפרעת קשב, אימפולסיבית ומתקשה בקבלת החלטות. מה גזר דיני ? 

תוכלי לטפל בהתנהגות אימפולסיבית בכמה דרכים, ביניהן קיים טיפול התנהגותי דיאלקטי, באמצעותו תרכשי כלים וכישורים שיסייעו לך להיות מודעת להתנהגותך, תלמדי להקדיש זמן למחשבה במקום להגיב באופן מיידי ותצליחי לשקול את ההשלכות של כל מקרה או קבלת החלטה.
נוסף על כך, תוכלי להיעזר בתרופות, לשלב אותן עם אימון אישי התנהגותי וללמוד כיצד ניתן להשהות את תגובותייך. עצירה לרגע תוך לקיחת נשימה עמוקה ובחינת ה”מפה”, תאפשר לך להתנהל בצורה מאוזנת, להירגע ולבצע בחירות נכונות אשר אינן מושפעות מלחצים, סערת רגשות וכו’. בצורה זו תוכלי להגיב באופן שיקדם אותך , לא יפגע בסובבים אותך ולא תחושי תחושת אשמה. עצם המודעות לבעיה והידיעה כיצד התנהגותך מתפרשת בחברה, תסייע לך להתמודד.

כמובן שעלייך לרצות לבצע שינוי ולהבין כי בתחילה לא יהיה התהליך קל, שכן, להרגל יש כוח עצום – ניתן להשוות את תהליך השינוי לחתירה כנגד הזרם – החתירה קשה אך אפשרית. נוסף על כך, כדאי לשתף את בני המשפחה, הקולגות והחברים ולהסביר להם כי לעיתים את מתפרצת, כועסת, נוהגת בשתלטנות ונוטה לדחיינות אך את מודעת ומכוונת לטפל בבעיה ולא מתכוונת לפגוע. סביבה תומכת ומבינה, תוכל לסייע לך לבצע את השינוי. זכרי כי יהיה עלייך לתרגל את השיטות השונות כגון – השהיית התגובה וככל שתצליחי לעשות זאת יהפוך התרגול לדרך חיים.