יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

הפרעת קשב בזוגיות

זוגיות היא נושא מאד מאד חשוב בחיים, היא מורכבת ומאתגרת אצל כלל הזוגות, מעצם העובדה ששני אנשים, מבתים שונים, חינוך וערכים שונים, מנטליות שונה מחליטים לחיות יחד – זה אינו דבר קל כלל ועיקר. על אחת כמה וכמה כשמדובר בזוג, כשלאחד מהם יש הפרעת קשב, לעיתים – לשניהם.

החיים עם בן זוג הסובל מהפרעת קשב וריכוז עלולים להיות מעמסה לא קטנה – הם מתפרצים לעיתים קרובות, נוטים להיעלב, קופצים מנושא לנושא, מתקשים לסיים משימות בבית ומבזבזים יותר מדי כסף בקניות.

נתון חשוב לדעת: שיעור הגירושין בקרב זוגות עם הפרעת קשב גדול פי 3 מאלה ללא הפרעת קשב.

כדי שזוגיות תצליח לאורך שנים דרוש מאמץ משותף של שני בני הזוג, אבל מה קורה כשלאחד מהם יש הפרעת קשב? האם המאמץ אפשרי, או שהפרעת הקשב תשחק במהרה את מערכת היחסים? אנשים עם הפרעת קשב נוטים לחוות את עצמם כלא טובים מספיק ולפתח עמדה ביקורתית כלפי עצמם וכלפי הזולת, אז האם ניתן כך לקיים זוגיות שבה הבנה, קבלה וסבלנות הן אבני יסוד?

גיל בן 50, יש לו ADHD, נ+3, בעל עסק עצמאי, עובד בצורה מאד לא יעילה, לא משלם תשלומים בזמן, אימפולסיבי, קונה מלאי גדול של סחורה לעסק שלו, מתוך החלטה אימפולסיבית ומתקשה לשלם עבורה, מסובך בחובות מעל לראש. משלא נותרה לו ברירה, פנה לשוק האפור וכך הסתבך עוד יותר …צעקות הפכו להיות הדרך בה מדברים ביניהם בני הזוג, שהחל בהליכי גירושין. הוא מתכחש לעובדה שיש לו הפרעת קשב, לא טיפל בעצמו…והיא כבר לא יכולה לסבול את החיים האלה בצל האיש שלו נישאה. איך הוא יכול שוב ושוב לעשות לה את זה…הוא מאוכזב מעצמו ומאוכזב ממנה. למה היא לא מבינה שהוא לא עושה את זה בכוונה?!

היא עדיין אוהבת אותו, לכן הגיעה לאימון, מתוך איזושהיא אמונה ולו הקטנה ביותר, שאם היא תרכוש כלים להתמודד עם הפרעת הקשב שלו, זה עשוי לשנות את התפיסה וההתייחסות שלה אליו ואז אולי תציל את הנישואין הללו. בכל זאת יש לנו 3 ילדים, אמרה לי.

נאוה נשואה כבר שש שנים. לאחרונה היא הגיעה אלי לאימון לאחר שמערכת היחסים עם בעלה, הסובל מהפרעת קשב וריכוז, התדרדרה. “אני פשוט לא יכולה לסבול אותו יותר”, היא אמרה לי בדמעות בפגישתנו הראשונה. “אני מוצאת את עצמי מטפלת בו כאילו היה ילד קטן ונאלצת לעשות את כל המטלות הקשורות בניהול הבית.

אצלנו אני המנכלי”ת, שלא מבחירה, ובעלי הוא העובד שצריך להפעיל ולהניע אותו. כאשר אני מתלוננת בפניו על כך הוא אומר לי שפשוט אגיד לו מה לעשות – והוא יעשה. הבעיה היא שהוא לעולם לא יעשה את זה ביזמתו. הוא לא יזכור להפקיד צ’קים או לשלם חשבונות. אני כבר לא מדברת על מספר הפעמים שאני צריכה לנדנד עד שהוא קם ועושה.

הוא אדם חכם, מקסים, טוב לב ונדיב, אבל לי כבר נמאס להיות המבוגר האחראי. התחתנתי איתו כי רציתי שותף לחיים, וגיליתי שאני לבד. לפעמים אני אומרת לעצמי שהרבה יותר פשוט לעשות כבר הכל לבד. אני חושבת לפחות פעם ביום על גירושים. אני יודעת שזה נשמע נורא, אבל בניגוד אליי אם חד הורית, למשל, לא מצפה ולא מתאכזבת“.

 

להלן  תלונות שכיחות מצד בן הזוג שאין לו ADHD:

  • איני חשובה לו – לדוגמא, הוא שכח את יום הולדתי.
  • היא מרגיזה – לדוגמא, אינה מחזירה את החלב למקרר.
  • היא לא יודעת להקשיב, לכן השיחות בינינו אינן מספקות.
  • היא לעולם אינה מסיימת את שהחלה בו.
  • הוא מתפרץ ואומר דברים מעליבים. כשהוא מתנצל, העניין מסתיים בעיניו, אך אני עדיין כועסת.
  • הוא מביך אותך לפני אחרים במילים או מעשים שאין מחשבה בצידם
  • חוסר הארגון שלי גורם לקונפליקטים במערכת היחסים שלנו.
  • אני מרגישה שאני לא יכולה לסמוך עליו שיבצע את מה שהבטיח לבצע.
  • היא מאחרת כרונית ותמיד יש לנו מריבות על לוח הזמנים

לאור התלונות האלו, האם יש פלא שהאינטימיות נפגעת?

 

ואחרון: אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים להתמודד לבד עם הבעיות שהפרעת הקשב מוסיפה למערכת היחסים שלכם, תשקלו לפנות למאמן מומחה להפרעת קשב.

 

אכן, הפרעת קשב וריכוז עלולה להרוס זוגיות אך בניגוד למצבים אחרים, בזוגיות יש שניים שיכולים לעשות משהו בעניין!

התחילו לנהל את הפרעת הקשב בזוגיות שלכם ואל תיתנו לה לנהל ולהרוס את הזוגיות שלכם!