יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

סיפורו של מייקל פלפס, השחיין האמריקני

 

מייקל פלפס אובחן עם ADHD בגיל 9.
כאשר המורה היה אומר: “מייקל לא מסוגל לעשות את זה”, הייתי עונה לו: “ואיך אתה עוזר לו?”, כך מספרת אמו.
מה צריך לעשות כדי להצליח למרות הפרעות קשב וריכוז?
צריך לעבוד קשה, כהתחלה – רצון להתמודד עם האתגרים העתידים לבוא. זה דורש את תמיכת בני המשפחה, מורים, מטפלים ומאמנים. וכמובן, חשוב להדגיש את התועלת של התרופות ל-ADHD.
אולם, מכל המרכיבים הדרושים ליצירת חיים מאושרים ומוצלחים, אין חשוב מהורות טובה. מאחרי כמעט כל סיפור הצלחה של ADHD עומדים הורה מסור או שניים.

מייקל ואני עבדנו כצוות כדי להתגבר על ה-ADD, אומרת דבי פלפס, מנהלת חטיבת ביניים בטוסון, מרילנד, ואמו של השחיין האולימפי מייקל פלפס.
בשנת 2004, בגיל 18, מייקל פלפס זכה בשמונה מדליות (שש מהן זהב) במשחקים האולימפיים באתונה. כעת, בגיל 21, הוא מחזיק ב-13 שיאי עולם.
אולם ייתכן שלא היה אוהב לשחות כלל ללא התושייה של אמו. “כאשר היה בן 7, הוא שנא להרטיב את פניו, היא אומרת. השלכנו אותו למים ולימדנו אותו לשחות על הגב. מייקל הראה כשרון לשחיית גב, ואחר כך חזה, צד, וכל צד אחר, אולם בכיתה נכשל בגלל קשייו להתרכז.

“אחד ממוריו אמר לי שהוא אינו מסוגל להתרכז בשום דבר”, אומרת דבי. היא התייעצה עם הרופא, ומייקל בן ה-9 אובחן כבעל ADHD. “זה שבר את ליבי”, אומרת דבי. “זה גרם לי לרצות להוכיח שכולם טעו. ידעתי את זה, כי כאשר שיתפתי פעולה עם מייקל, הוא יכל להשיג כל דבר שהתכוון אליו”.

דבי, אשר לימדה בחטיבת הביניים במשך יותר משני עשורים, החלה לעבוד בצמוד לבית הספר של מייקל כדי לתת לו את תשומת הלב הנוספת הנחוצה. “בכל הזדמנות שהמורה היה אומר: מייקל אינו יכול לעשות זאת, הייתי עונה לו: ובכן, איך אתה עוזר לו?” היא נזכרת.
אחרי שמייקל המשיך להפריע לעמיתיו לכתה, דבי הציעה כי ישב בשולחן משלו. כאשר הוא התלונן שהוא שונא לקרוא, היא החלה להביא לו את מדורי הספורט בעתונים וכן ספרים על ספורט. כאשר הבחינה שמחשבותיו מתפזרות בלימוד מתמטיקה, היא שכרה חונך ועודדה אותו ליצור בעיות מילוליות מותאמות למייקל: “כמה זמן ייקח לשחות 500 מטרים אם אתה שוחה 3 מטרים בשניה?”.

באימוני השחייה, דבי עזרה למייקל להשאר מרוכז בהזכירה לו את תוצאות התנהגותו. היא נזכרת בזמן בו מייקל בן העשר הגיע שני ונהיה כל כך עצוב, עד שתלש את משקפי השחייה שלו וזרק אותם בכעס על שפת הבריכה. בזמן נסיעתם הביתה, היא אמרה לו כי רוח ספורטיבית נחשבת כמו נצחון. “סיכמנו כי אסמן לו מן העדנים את האות C עם היד, שמשמעותה “אסוף את עצמך”. בכל פעם שראיתי אותו מתוסכל. הייתי מסמנת לו C.  פעם אחת, הוא סימן לי C כאשר הייתי לחוצה להכין את ארוחת הצהריים. לא ניתן לדעת מה נקלט עד אשר מתהפכות היוצרות….
דבי השתמשה במספר אסטרטגיות כדי לשמור את מייקל במסלול. במשך הזמן, כאשר אהבתו לשחיה גברה, היא נהנתה לראות כי פיתח דרך משלו. “במהלך 10 השנים האחרונות הוא לא הפסיד אפילו אימון אחד, היא אומרת. אפילו בכריסמס, הוא הולך ראשית כל לבריכה ושמח להיות שם.”

דבי הקפידה להקשיב לבנה. בכתה ו’ הוא אמר לה שברצונו להפסיק לקחת את הכדור. למרות חששות רציניים, היא אפשרה לו להפסיק, והוא היה בסדר. סדר היום של מייקל, עמוס באימונים ותחרויות, כפה על חייו כל כך הרבה סדר, עד שהיה מסוגל להשאר מרוכז ללא התרופה.
דבי ומייקל לא ראו עין בעין את הקשיים בדרכו, אולם הוא תמיד הבין את תפקידה המכריע של אמו בהצלחתו בשחייה. מייד אחרי זכייתו במדליית הזהב הראשונה שלו באתונה, הוא ירד מבימת המנצחים והלך לעבר המושבים, כדי לתת לדבי זר פרחים ואת הזר אשר עיטר את ראשו. רגע זה חי עדיין בזיכרונה של דבי. “הייתי כל כך שמחה. ירדו לי דמעות”, היא נזכרת.

עכשיו מייקל לומד באוניברסיטת מישיגן, שם הוא מתמחה בשיווק ספורט, תוך אימון לאולימפיידת 2008. דבי הפכה למנהלת חטיבת הביניים ווינדזור מיל בבלטימור, מרילנד. היא מיישמת את אשר למדה בגידול מייקל על כל תלמידיה, בלי קשר אם יש או אין להם ADHD. “כל הילדים יכולים לאכזב אותנו לפעמים, היא אומרת, אבל אם אתה עובד אתם, הם יגרמו לך להיות גאה בתשע מתוך עשר פעמים.”

 

המקור:

ADHD Parenting Advice from Michael Phelps’ Mom