יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

מהו קושי באתחול אצל אנשים עם הפרעת קשב ואיך מתמודדים עם זה?

אנשים עם הפרעת קשב וריכוז, ADHD, נוטים לדחות משימות ולהתקשות בניהול סדר היום שלהם. יש לכך ביטויים רבים – הכנת עבודות אקדמיות, הכנת שיעורי בית, ניקיון הבית, לקחת את הרכב לטסט או למוסך, לעשות קניות בסופרמרקט, להתקשר לחברים וכדומה. דחיית המשימות הינה גורם אשר מקשה מאוד על אנשים עם ADHD, כמו גם על הסביבה הקרובה אליהם. כולם למעשה סובלים במידה זו או אחרת מאותה “דחיינות”. אך האם מדובר אכן בדחיינות, בעצלנות, בחוסר התחשבות, וכו’, או שמא יש מובן עמוק יותר לתופעה?

תופעה זו מכונה “קושי באתחול”. קושי באתחול הוא למעשה מונח שנראה אולי יותר מתאים למחשב שמתקשה לעבוד כפי שמצופה ממנו, אבל הוא למעשה מתאר את הקושי של אנשים להתחיל בביצוע משימות, לנהל את הזמן שלהם באופן אחראי, ולהיות בעלי סדר יום מובנה וברור. קושי באתחול למעשה נובע מתוך הפרעה בשעון הפנימי של האדם. השעון הפנימי הוא אותו גורם אשר מעניק לנו את תחושת הזמן בנוגע לדברים שונים, בהם בנוגע למשימות אותן אנחנו נדרשים ורוצים לבצע.

“קלקול” בשעון הפנימי מוביל לכך שהאדם אינו מסוגל להעריך נכונה, או כלל, את משך הזמן הדרוש לביצוע משימות שונות. התוצאה היא דחיה של המשימות למועד בלתי ידוע, התמהמהות בביצוע שלהן, ביצוע חלקי שלהן, והתופעה המוכרת יותר מכל – דחיה של כל מה שניתן לדחות לרגע האחרון.

כיצד ניתן לנסות ולהתגבר על התופעה, או לכל הפחות לעקוף אותה? ובכן, התשובה היא כמובן אינדיבידואלית, ותלויה במידה רבה באופי ובחומרת ה-ADHD. על כן, הטיפול הבטוח ביותר הוא טיפול מקצועי, על ידי אנשים המומחים בתחומים ויודעים כיצד לעזור לסובלים מקושי באתחול.

בנוסף לכך, ניתן להקציב זמן למשימות המוטלות על האדם, באמצעות שעון או סטופר. אם זה לא עוזר, ניתן להתחיל דווקא בחלוקה של המשימות השונות לחלקים קטנים יותר, ולהתייחס לכל חלק קטן בתור משימה בפני עצמה. אם גם זה לא עוזר, ניתן להתחיל ולרשום את כל המטלות, הזמנים לביצוען וההוראות המיוחדות, בפנקס או בסמארטפון. יש משהו ברישום אשר מכניס סדר בעניינים ועוזר במקרים רבים לעקוף את הקושי באתחול.