יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

הפרעת קשב וריכוז אשר אינה מאובחנת הינה הפרעה, אך מרגע האבחון ניתן להפוך את ההפרעה למתנה.

זה נשמע אולי כמו סיסמא שיווקית או אולי כדבר מופרך לחלקכם, אך בטור זה אנסה לתאר את המתנות שניתן לקבל מרגע שניתנה הגדרה לדבר הזה שאנו או ילדינו חווים.

כאשר אדם חווה הפרעת קשב וריכוז, התחושות הנלוות, ההתנהגויות בכללותן על ההשלכות החברתיות והאישיות, הינם חלק אינטגראלי מהדרך בה אנו מגדירים את עצמנו. 

מכלול החוויות שלנו בעולמנו הפנימי והחיצוני הופכות אותנו למי שהיננו, לפריזמה האישית שדרכה אנו תופסים את עצמנו ואת מבנה האישיות שלנו ולפריזמה החברתית שדרכה אנו מתויגים.  מי מאיתנו, בוגר עם ההפרעה או הורה לילד/ה עם הפרעה לא שמע את המילה “מופרע/ת” או “קוצים בתחת” ואהוב ביותר “בעל פוטנציאל שלא ממומש”, כאמרות המכניסות אותנו לתבניות כה מתסכלות ובלתי הוגנות.

רגע האבחון, יכול להיות רגע של משבר להורים שחשים כאב על כך שילדם שונה או אינו מושלם אך לטעמי הוא רגע משחרר.

האבחון למעשה מנתק את הקשר שבין ההתנהגות לבין האישיות.
חוסר הארגון, ההתנהגות האימפולסיבית, התזזיתיות, חוסר היכולת להתרכז, לשבת בכיתה בשקט או לחילופין החולמנות, יש להם סיבה: “הם” (ההתנהגויות/ התחושות) זה לא מי ש”אני”. האבחון מאפשר להוציא החוצה את ההפרעה מהגדרת ה”אני” ולהפוך אותה לרצף של אתגרים שיש להתמודד עימם. לא אטען לרגע, שהתמודדות הינה קלה, שאין רגעי משבר ותסכול לילד ולהורים, בני משפחה, מורים ועוד, אך ישנה בהירות וישנו הסבר למה שקורה לילד .

היכולת לבצע את ההפרדה הזו מהווה נקודת מפנה, היות והיא משנה את נקודת המבט שלנו על עצמנו או ילדינו. 

השינוי בפרספקטיבה יכול להפוך את ההפרעה למתנה.
בעזרת הסביבה המשפחתית, הלימודית והחברתית ניתן להפוך את החיסרון ליתרון ולאפשר לראות את היצירתיות, הדמיון, יכולת החשיבה מחוץ לקופסא, הכריזמה, האינטליגנציה הגבוהה המלווים לעיתים קרובות את ההפרעה.

האבחון המוקדם במובן זה הינו קריטי. 

ילדים שאינם מאובחנים, חווים קשיים, פגיעה בדימוי ובביטחון העצמי ונוצרת להם סטיגמה שקשה להשתחרר ממנה. האבחון המוקדם מאפשר לילד ולהורה למנף את המצב ולחזק את ילדינו באותם תחומים בהם הם מגלים עניין ויכולות. לדוגמא, ילדים המגלים פעלתנות ואנרגיות מתפרצות, יכולים לתעל אותם לחוגים כמו אומניות הלחימה השונות, שם גם ייתנו ביטוי ופרקן לאנרגיות ואגרסיות באופן לגיטימי ומאידך יזכו למסגרת עם משמעת וחוקים מאד ברורים.
האבחון גם מאפשר לנו הבנה ומתן כלים להתמודדות עם הקשיים אותם חווה ילדינו.
למשל ילד/ה המתקשה בקריאה, בגלל קושי בריכוז, מוצא את עצמו מתוסכל ביותר עקב קריאה של אותה שורה שוב ושוב או דילוג על שורות המוביל לחוסר הבנת הנקרא.
לעיתים אנו ההורים נאבקים שילדנו יקרא, שיהיה כמו כולם, בעוד האבחון מאפשר לנו לומר לעצמנו שאנו רוצים שהילד יחווה חוויה של קריאה אך לא מתסכלת ומלווה בקשיים ולמצוא פתרונות חלופיים כמו דיסק שמע של ספר.

הסתכלות על קשיים כאתגרים, על משברים כמקום לצמיחה, על הפרעת קשב וריכוז כמתנה, אינה רק הסתכלות סמנטית שמטרתה יצירת סיסמאות שיווקיות אשר נמכרות היטב בספרי הניו- אייג’ ובבלוגים אלא מדובר בנקודת מבט המהווה דרך חיים.