יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

קבעתם לעצמכם יעד חדש בעסק? 5 טיפים לניהול זמן שיסייעו לך להשיג אותו

יעדים חדשים בעסק הם דבר מצוין. אבל יד על הלב, כמה מתוך היעדים שהגדרתם לעצמכם התמוססו באוויר ולא יצאו לפועל למרות שמאוד רציתם אותם? במיוחד בשבילכם החלטנו להתמקד בכמה קווים מנחים שאם תחליטו לדבוק בהם – גם תראו תוצאת נפלאות בעסק שלכם .

הגדרת היעד בצורה מדויקת ככל שניתן היא השלב הראשון ההכרחי – עד מתי צריך להשיג את היעד, מה עושים שם בדיוק, ואם אפשר גם להגדיר כמותית –עדיף. לשם המחשה והבנה טובה יותר של הדברים, בואו ניקח דוגמא. נניח שאתם מאמנים עסקיים שרוצים לקיים סדנה חדשה שתלמד בעלי עסקים איך להכין תכנית עסקית בעצמם– יש לקבוע תאריך שבה תתקיים הסדנה וכמה בעלי עסקים הייתם רוצה שיגיעו לסדנה הזו.

עכשיו בואו נראה איך אנחנו מתקדמים לקראת השגת היעד הזה בניהול זמן נכון

  • קחו את תכנית העבודה השנתית וסמנו את מועד הסיום שבו תתקיים הסדנה. תכננו כמה זמן נחוץ לכם לביצוע השלבים בדרך וסמנו את תקופת השלבים הזו מראש – מתי היא בדיוק מתחילה ומתי היא מסתיימת. שימו לב שכדאי להתחשב גם בחופשות ובחגים שקבועים מראש בלוח השנה וכן להקצות כמה ימים נוספים עבור עיכובים בלתי צפויים (ככל שהיעד הוא מורכב וגדול יותר – כך כדאי להגדיר טווח בטחון גדול יותר).
  • הגדירו למשל את הזמן לשיווק הסדנה, תיאומים שונים שנדרשים לקיומה וזמן להכנת החומרים.
  • פרטו את השלבים למשימות. פרטו למשל איך אתם מתכוונים לשווק את הסדנה החדשה – מפגשי נטוורקינג (המועדים המדויקים שבהם תגיעי למפגשים)  הדפסת פלאיירים (מועד להכנת עיצוב הפלאייר הדפסתו וחלוקתו) שיווק באינטרנט וכו’. כל שלב צריך לפרוט לרמת משימות ולהטמיע כל משימה ביומן במועד הנכון לה.
  • גם ההתנהלות היומיומית חייבת קווים מנחים. התחילו את היום בדברים שאתם חייבים לעשות כדי להתקדם ביעד שלכם ורק לאחר מכן המשיכו בדברים השוטפים. מיילים יהיו תמיד. אם לא תקצו לעצמכם זמן כבר בתחילת היום לעשות את הדברים החשובים לכם כדי להתקדם לקראת היעדים שלכם – גם לא תתקדמו.האויב הכי גדול של השגת היעדים הוא ההרגל לטפל קודם כל בשוטף. תוכלו גם לראות שאתם תמיד נגררים לשם לא רק בגלל שזה הרגל אלא בגלל שזה גם הכי קל! את הדברים שהכי קשה לנו לעשות – הדברים שדורשים הכי הרבה ריכוז, הדברים שדורשים מאתנו לאתגר את עצמנו ודברים שמפחיד אותנו לעשות – אלו הדברים שבצורה אינטואיטיבית אנחנו דוחים לאחר כך. שימו לב שכשאתם מתחילים לבצע משימה קשה או משימה שמפחידה אתכם במיוחד – תשומת הלב שלכם תנסה כל הזמן להסיט אתכם מהמשימה ולהעביר אתכם לדברים פשוטים שוטפים כמו למשל שיחה עם קולגה במשרד, מענה למיילים, מענה לטלפונים, להודעות בטלפון או אפילו סידור המשרד שלכם.מה שחשוב הוא להיות מודעים לכך שהדברים האלה יקרו ושכדי שהיעד שלכם גם ייצא לפועל בדיוק כמו שרציתם ותוכלו להתקדם בעסק שלכם אל דברים חדשים ומרגשים, עליכם להיות בשליטה – בשליטה על הזמן שלכם ובשליטה על סדר העדיפויות לביצוע הדברים.
  • חסמו כל הפרעה. בזמן שאתם מחליטים לעבוד ולהשקיע את כל תשומת ליבך בהכנת משימה מסוימת, אל תתנו לדברים שוטפים לקטוע את מחשבתכם. אם למשל אתם עובדים בארגון גדול ונהוג בו שקולגות ועובדים נכנסים אל משרדכם מעת לעת לשתף דברים, להתייעץ או אפילו סתם לרכל, הודיעו שאתם באמצע משימה חשובה ותשמחו לחזור אליהם לאחר שתסיימו.גם בשיחות המגיעות מלקוחות ניתן לטפל באופן זהה. להסביר שאינכם יכולים לדבר כרגע ותשמחו לחזור אליהם אח”כ (וזאת גם אם נראה לכם שהטיפול באותה שיחת טלפון הוא טיפול של ממש מספר דקות).סגרו גם את חשבון המייל שלכם לחלוטין ואל תפתחו אותו עד שסיימתם לבצע את מה שרציתם.

 

זכרו שבניהול פרויקט הזמן הוא המשאב הכי יקר שלכם והוא הגורם מספר אחת שיעזור לכם להשיג את מטרותיכם או במקרה של פיזור ובזבוז זמן –יהווה את המכשול העיקרי שימנע מכם להשיגן. למידע נוסף איך לנהל פרויקטים בארגון ועל ניהול פרויקטים במיקור חוץ הקליקו כאן