יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

נשואה ל- ADHD

חכם, תם, רשע גדול וזה שאינו יודע לשאול

חג הפסח הבא עלינו לטובה גרם לי להבין שבתוך תוכו של בעלי הסובל מהפרעת קשב מסתתרים כל ארבעת הבנים.
חכם, תם, רשע ושאינו יודע לשאול.

חכם, מה הוא אומר: בוקר טוב עולם! קומי לך בבוקר ואחבק ואנשק אותך ואת ילדיי המקסימים ואחייך אל בני הקטן בעודו מסרב להיכנס למכונית ואסביר לו כמה חשוב להגיע לגן. ואקשיב לבוס שלי אשר דבריו לא נכונים ואתעלם. עדיף לי להיות חכם על פני צודק. ואסיים עבודתי ואחזור לביתי רגוע ושמח על כך שלא התרעמתי.

רשע, מה הוא אומר: קומי לך בבוקר ואנוכי ללא ריטלין. אהיה אימפולסיבי ועצבני ואקניט אותך שוב ושוב ואכעס ואתפרץ כי את מעצבנת והילד מעצבן שהוא לא נכנס למכונית ונשבר לי מהכל. ואגיד לבוס שלי שהוא מטומטם כי זה מה שהוא ואצא מהעבודה שעתיים לפני הזמן כי ככה בא לי.

תם, מה הוא אומר: אני?! אני התפרצתי אתמול?! זה היה ממש לא בסדר מצדי. את צודקת. לא אשכח לקחת כדורים , זה לא עושה לי טוב. אני מבין עכשיו את מעשיי- לא יקרה שנית.

וזה שאינו יודע לשאול: הוא לא צריך לשאול- הוא יודע לבד. תמיד. יודע מתי היה חכם ומתי רשע, יודע מתי להיתמם. למעשה, זה לא שאינו יודע לשאול. הוא פשוט לא שואל.

מה עושים כאשר מגיע הרשע ?

אני מכירה את ה-“רשע הגדול” הזה. הוא לא רשע כלל. למעשה זהו כלב נובח שאינו נושך. אולם, על מנת “למזער נזקים” מומלץ להקפיד על מספר כללים:

  1. חוק “תני לו”– תני לו לפרוק קצת.הוא לא באמת מתכוון לדבריו. לכן, גם אם דבריו מרגיזים- אל תלבי את האש ואפשרי לו להיות קצת לבד.
  2. חוק “מניעה”– על מנת למנוע התפרצות, דאגי תמיד שריטלין יהיה ברשותו ושהוא לוקח את התרופות כסדרן. כמו כן, תרופה היא לאו דווקא פתרון מספיק ומספק. נצלי את הופעתו של ה-“תם” או ה-“חכם” על מנת לבחון עימו אפשרות תחילת תהליך אימוני לאנשים בעלי הפרעות קשב.
  3. חוק “תפנימי”– את חייבת להבין שברגעים בהם מופיע ה-“רשע” זה לא באמת הוא. אז אין מה לנסות ולהסביר לו שהוא מתנהג בצורה כזו כי הוא לא לקח את התרופה הבוקר. זה לא יעזור! תפנימי!

כך, תיווכחי ותראי שנשתנה היום הזה ואף הלילה הזה מכל הלילות שהכרת עד היום.

בהצלחה וחג שמח !