יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

איך תעברו את החגים בשלום?

על הפרעת קשב וריכוז וריבוי משימות בתקופות החגים

פתיחת השנה והחגים הקרבים אינם מקלים על בעלי הפרעות קשב וריכוז. כל המשימות של ההכנה לחג לא פעם מעלות את רמת החרדה ומובילות לריבים עם בני המשפחה, כעסים, מתח ובלבול. ריבוי האירועים, הטיפול בילדים אשר נמצאים בחופשה מבית הספר וצריכים תעסוקה, הבישולים, הקניות שיש לבצע מראש לפני שהחנויות נסגרות, הניקיונות, במידה ואתם המארחים , סידור השולחן, הכנת הארוחה בשלמותה וכו’, הטיפוח (הרי אנו מעוניינים להראות טוב בחגים), ההתארגנות, הצורך להגיע בזמן, הבלגן, הרעש, כמות האנשים, הישיבה הממושכת, המצאות עם קרובי משפחה שאינכם מחבבים במיוחד – בלאגן!

אפשר גם אחרת – ליהנות מהחגים על אף הפרעת הקשב

אם אתם סובלים מהפרעת קשב וריכוז, תוכלו לסייע לעצמכם על ידי ניהול הלחץ ותכנון מוקדם. ארגון המחשבה יסייע לכם להימנע או להפחית חרדות וסטרס מיותר. תוכלו לפעול במספר דרכים :

פנקסים, פתקים  ורשימות

באמצעות ניהול סדר יום ברור, רישום המטלות בפנקס או יומן מסודר וסימונן לאחר סיומן (למשל: לקנות לסבתא מתנה, לשטוף את הרצפה, להכין סלט וכו’), תוכלו לבצע את כל הפעולות מבלי לשכוח דבר.

שגרה מאוזנת ושילוב פעילות ספורטיבית

מומלץ להקפיד על ביצוע פעילות ספורטיבית או פעילות מרגיעה כמו יוגה, להקפיד על שעות שינה ואכילה ונכונה. רצוי להתמיד ולהתנהל בצורה זו במשך כל ימות השנה ולשמור על השגרה הזו גם במהלך החגים. כמו כן, ניתן לתרגל  mindfulness אשר מאפשר מיקוד בכל פעילות בכל רגע.

ומה כשהילד סובל מהפרעת קשב? איך נעביר את החג במקרה כזה?

חשוב מאוד לדעת כיצד להתנהל עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז.  ילדים רבים אשר סובלים מהפרעות קשב וריכוז עלולים להוביל (שלא מרצונם) לריבים וחיכוכים. במקום לכעוס ולגעור על הילד, תוכלו לשתף אותו בהכנת הארוחה – הבאת המצרכים, ערבוב, סיוע באפייה, חיתוך הירקות ועוד יגרמו לו לחוש סיפוק ושמחה.  נוסף על כך, תוכלו לתת לילד משימות במהלך הארוחה – תיבול הסלטים, פינוי הכלים ועוד הינן רק חלק מהאפשרויות הקיימות.  כמו כן, ניתן לספר לילד מי המוזמנים, אילו קרובים או חברים הזמינו אתכם (או אתם אותם) ונסו להושיב את הילד לצד אדם שיצור איתו קשר וידבר איתו.

חשוב מאוד להבין את הילד ואת העובדה שקשה לו לשבת במשך זמן רב –  הרשו לו ללכת לשחק, להתאוורר או לבצע כל פעילות אחרת אשר תאפשר לו לנוע.   השתדלו לספק לו שגרת יום מסודרת ככל הניתן למרות החג, היערכו עם מטלות ומשימות מראש שיעסיקו אותו בתקופת חופשת החג והיו סבלניים ככל שניתן. כמו כן, ניתן להשתמש בריטלין אך מומלץ לנסות שיטות אחרות לפני כן, שכן השימוש בתרופה שנוי במחלוקת.