יצירת קשר

אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון(חובה)

תוכן ההודעה

שלום, אני שוש מעוז-אריה, וברוכים הבאים לאתר שלי

img

בחרתי לעסוק באימון אישי להשגת יעדים, לאחר קריירה ארוכה בארגוני היי-טק גדולים, בהם מילאתי תפקידים בתחום האדמיניסטרציה והניהול במשאבי אנוש.

לאורך השנים, עבודתי הייתה קשורה באנשים, המהווים את "הלב" של כל עשייה וכל ארגון, כך שהמעבר לאימון אנשים היה הצעד הטבעי ביותר מבחינתי.

אני מאמנת אישית ועסקית, מאמנת מנהלים , קריירה והפרעות קשב וריכוז, ומאמנת אימוני לייזר.

הגיע הזמן לנקודת מפנה

הפרעת קשב אצל עובדים ומנהלים בארגונים

כולנו באותה סירה רועשת

הסטטיסטיקה מראה ש-4.2% מהעובדים בארגון מתמודדים עם הפרעת קשב. לרוב, עובדים אלה הפרעת קשב חיים בתחושה של כישלון וחווים קשיים ואתגרים בלתי פוסקים בתפקודים ניהוליים, כגון: תכנון זמן,  זיכרון עבודה,  יכולת לביקורת עצמית, עיכוב תגובה, ויסות רגשות, גמישות, נקיטת יוזמה,  שמירה על מוטיבציה מספקת לאורך זמן, לקיחת אחריות.

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומאפשר לנו לעשות בו זמנית מספר משימות, הפרעת קשב בארגונים מחריפה אף יותר. העולם המודרני רווי באמצעים המאפשרים תקשורת מידית,  רשתות חברתיות וטלפונים ניידים יוצר סביבנו רעש בלתי פוסק, אשר מפריע באופן מיוחד לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז.

אנשים ככלל- גם אנשים ללא הפרעת קשב וריכוז עשויים להגיב באופן אימפולסיבי ומהיר לאירועים אשר מתרחשים סביבם, אך במידה ומדובר על אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז עשויות התגובות המהירות והאימפולסיביות להחריף. ההשלכות של כל אלה הם בדרך כלל, אי עמידה במשימות , איבוד תחושת זמן, אפקטיביות ירודה ועוד.

אם נתבונן על סדר יומו של מנהל טיפוסי בארגון, נראה כי מצופה ממנו להיות זמין כל העת, להגיב במהירות לאירועים שונים, להיות זמין לעובדים, להגיב למיילים, הודעות, טלפונים וכל זאת תוך כדי קיום ישיבות, הרצאות , פגישות וביצוע עבודתו השוטפת. לכן, כאשר מדובר על עובדים בדרגים בכירים כמו מנהלים, הופכות יכולות המולטיטסקינג, ניהול מספר משימות במקביל, התמודדות במצבי לחץ ויכולת קבלת החלטות ליתרונות משמעותיים. אך מה עושים כאשר יותר ויותר עובדים בארגון מתמודדים עם הפרעת קשב?

 

time move fast

מחיר הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז בארגונים עלולה לפגוע לא רק בעובדים עצמם שפעמים רבות אינם מצליחים להתמיד בעבודה זו או אחרת ומפוטרים חדשות לבקרים בגלל אי עמידה במשימות, אלא גם בהצלחתו של הארגון. הסטטיסטיקות מדווחות על הפסדים של מיליארדי דולרים בשנה, הרי שפיטור עובד, גיוס עובד חדש והכשרתו זו לא משימה זולה. אך אין מה לדבר על עובדים, כאשר המנהלים עצמם לא פעם שוכחים מה זה להתמקד בהקשבה במסגרת פגישה או ישיבה. מסתמסים ללא הרף בנייד, בודקים מיילים או מציצים בעדכונים ברשתות החברתיות.

האם הפרעת קשב היא גזירה משמיים?

בהחלט לא! יש מה לעשות ואיך לטפל בביטויי ההפרעה בחיי היומיום של המתמודדים איתה, כך שיחיו איתה בחוויית הצלחה ולעיתים אף הצלחה גדולה מאד, בזכותה!

 

כיצד ניתן להתגבר על בעיית הפרעת קשב בארגונים?

באמצעות זיהוי מוקד או מוקדי הפרעת הקשב בארגון תוכלו לייעל את עבודתם של העובדים ולאפשר להם לממש את הפוטנציאל הטמון בכל אחד מהם, ובכך ליהנות מ win-win situation . לעיתים, השינויים נראים קטנים אך התוצאות  – משמעותיות מאד.

 

להלן 4 דרכים אשר יסייעו לכם לשמור על קשיבות העובדים ולהפחית רעשים והסחות דעת:

  1. בקשו מהעובדים להשאיר את מכשירי הסלולר מחוץ לחדר הישיבות.

2. התחילו את הישיבה עם פעילות ממקדת. הצגת סרטון משעשע, שיתוף בידיעה מרעישה

בארגון או אפילו בדיחה – זה ימקד את הקשב של הנוכחים.

  1. זהו עובדים בעלי הפרעת קשב וריכוז והציבו אותם בתפקידים יצירתיים. אנשים עם

הפרעת קשב ניחנו לרוב בשפע של כישורים איכותיים, החכמה היא לדעת לאתר אותם

ולעשות בהם שימוש לטובת הארגון, ולטובתם – בעצם מימוש הפוטנציאל העצום שלהם.

  1. תנו לעובדים בעלי הפרעת קשב וריכוז לקבוע את מסגרת עבודתם. מומלץ לקיים פגישה

מסודרת ולהגיע להסכמים אשר יהיו מקובלים על הצדדים. זיכרו – יש תפקידים בהם

התפוקה היא הדבר החשוב!

 

לסיכום:

המודעות לקיומה של הפרעת קשב אצל חלק מהעובדים, הידע הנצבר אצל עובדים ומנהלים לגבי הדרך להתמודד עם ביטויי ההפרעה אצלם וכלים מעשיים אותם ניתן לרכוש ע”י איש מקצוע מומחה בנושא, לצד זיהוי החזקות והחולשות של העובדים והתאמת התפקיד ליכולות של כל אחד מהם יביאו לשינוי המיוחל. ייתכן שהשינוי ייעשה באיטיות אך התוצאה תביא ליצירת תרבות ארגונית יעילה ונכונה אשר תוביל להצלחה.